תסיכום שינויים בתקנות התעבורה 2009-2010 
פינת העדכון - הסעת נוסעים הסעת נוסעים – המחלוקת שגרמה לעיוות דין וחסך בהבנת החוק בנושא מספר הנוסעים אותם מותר להסיע לבעל רישיון. בעבר היה מצוין ברישיון הרכב מספר מושבים שיש ברכב, ועל פיו היה נקבע מספר הנוסעים המותר בו. החל מתאריך 22.2.2010 רשאי בעל רישיון נהיגה להסיע נוסעים ברכב לפי מספר נוסעים ולא לפי מס' מושבים כפי שהיה עד כה. לדוגמא בעל רישיון נהיגה מדרגה B (רכב פרטי) או רישיון 1C (משא קל) רשאי להסיע עד 8 נוסעים מלבד הנהג. הוראה זו נכונה גם לגבי רכב מסחרי או אוטובוס זעיר פרטי כל עוד משקלם אינו עולה על 3500 ק"ג.

לתקנה חדשה זו יש סייג שנועד לעשות צדק עם מי שהחזיק רישיון לדרגה 1C מלפני כניסת התקנה, והוא רשאי להסיע 11 נוסעים מלבד הנהג בתנאי שמשקל הרכב אינו עולה על 3500 ק"ג. חשוב להזכיר לתלמידי הנהיגה כי ללא קשר לחידושי התקנות, כי נוהג חדש אינו רשאי להסיע יותר מ 2 נוסעים מלבדו ברכב כל עוד הוא נחשב לנהג חדש (שנתיים מיום קבלת הרישיון הראשון שלו) וכל עוד גילו אינו עולה על 21 שנים.

כל הזכויות שמורות.

אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.