כדי לבחור את מורה הנהיגה המתאים ביותר, המורה שיעביר אתכם את המבחן הראשון ולא ימשוך אתכם לעוד ועוד מפגש עד אשר כבר ימאס לכם מהנהיגה, יש לנהוג בכמה וכמה דרכים. ראשית כדאי שמורה הנהיגה יהיה מאזור המגורים שלכם, או מהאזור בו יתנהל מבחן הנהיגה, וזאת בגלל כמה סיבות עליהן נרחיב מיד.

הבדלים בין אזור לאזור:

לכל אזור יש הרגלים ומאפיינים המשתנים בין האחד לשני. מורה נהיגה בדרום לא מכיר את הניואנסים הקטנים של מורים לנהיגה בצפון. הדבר קורה מכיוון שאמנם חוקי הנהיגה זהים הם בכל מקום ומקום, אך ניואנסים קטנים ומיוחדים הם בהחלט רלוונטיים למקום ספציפי אחד ורק לו, אין כניסה מסוים שכולם מפספסים תמיד, או שלט שקשה לראות בגלל עצם זר שמסתיר אותו. כאשר אנו נמצאים עם מורה מנוסה אשר מכיר את האזור כמו את כף ידו – הוא יכווין אותנו בצורה הנכונה ביותר. לא עצם העובדה שהמורה מכיר את שלט האין כניסה הניצב במקום יחסית מוסתר ולכן הוא יכול להזהיר או להכשיל אותנו באזור זה – אלא עצם העובדה שהוא יודע ששלט זה ניצב שם, ולכן הוא ייקח למקום זה בדיוק כל אחד ואחד מתלמידיו, ויגרום לו להבין שעליו לחפש בדיוק שלטים כאלה, כאשר מדובר באזורים בעייתיים.

מורה טוב לנהיגה, ירגיל את התלמידים שלו לחשוב ביקורתי, לחפש בתת מודע את התמרורים ואת ההגבלות בקטעי הכביש השונים, הוא לא ייסע יחד איתם להיתקל בדברים בלתי צפויים, אלא אם אלה יופיעו במשך השיעור, מה שיכול לקרות למשל עם תיקונים בכביש או תאונה למשל. מורה לנהיגה יגרום לתלמידיו להרגיש שהם מכירים את הכביש בו הם נוסעים כבר מההתחלה, ובכך יעזור להם להתקדם בצעדי ענק כלפי מבחן הנהיגה