לימוד תאוריה
איך להגיע מוכןו לתאוריה

תלמידים רבים שניגשים לתאוריה נאבקים בשאלה איך להגיע מוכנים ככל האפשר למבחן. מבחן התאוריה, כמו מבחנים אחרים ארציים, ידוע באווירה המתוחה שסביבו, אפשרויות טעות מצומצמות מאוד ועוד מיני אלמנטים של לחץ אשר לא נרחיב עליהם כאן. הטקטיקה במבחנים כאלה, דוגמת מבחן התאוריה, היא לנצל את הזמן שניתן ללימוד תאוריה באופן מקסימאלי, לפרוש את הלימוד על פרק זמן אשר יבטל עד כמה שאפשר את אלמנט הלחץ ויקרב את התלמיד להרגשה של ביטחון בעצמו וביכולתו ללמוד ולהצליח  במבחן התאוריה. לכך יש אפשרויות מסוימות שננסה לבחון כאן במאמר זה.

לימוד תאוריה בפרקים:

תחומים שמבחן התאוריה ידוע בהם הם תחום התמרורים ותחום החוקים וההגבלים. תחומים אלה כמובן תלויים האחד בשני, ומי שלא יודע משמעותם של תמרורים לא יוכל כמובן להסתפק בהגבלים וחוקים בלבד ולהפך. אך ניתן לומר שמי שידע טוב מאוד תחום אחד, יקל עליו במידה מסוימת ללמוד גם את התחום השני. לימודים ממוקדים, דוגמת למד נהיגה - תכנת ללימוד תאוריה ונהיגה, מקלים בעצם על העומס שמיד  מורגש אצל תלמידי התאוריה, ולו בגלל העובדה שהם מחלקים את חומר הלימוד לתחומים ותתי תחומים ומסדרים את אופן הלימוד שלך התלמידים. אין כמות גדולה וחסרת סדר של חומר לימודי, אלא פרקים פרקים, מה שבהחלט מקל על תלמידי התאוריה.

אווירה נדרשת ללימוד והכנה נכונה:

כמות החומר למבחן התיאוריה היא לא קטנה. אנו לומדים על שלל גוונים וסוגים של כלי רכב וחוקים, ממשאיות ועד אופנועים. עם  זאת אין ספק כי תלמיד אשר יגיע מוכן למבחן התאוריה יעשה את מירב העבודה להצליח. אבל יש עוד גורמים משפיעים, לכן עלינו מראש להגיע ללא לחצים, לאחר שישנו טוב בלילה שלפני, עדיף לאכול כמה פירות לפני, וארוחה טובה. לא להגיע רעבים. כל הגורמים הללו הינם חשובים מאוד, שכן גם תלמיד שהכין את עצמו מצוין למבחן, יכול להפיל את עצמו בגלל הכנה לקויה ליום המבחן עצמו, ומזה אנו רוצים להימנע.