גילאים ללימוד תאוריה
גילאים ללימוד תיאוריה

לימוד תאוריה הוא משהו שאנו מתחילים לעשות סמוך לנהיגה. נהיגה מתחילים ללמוד לרוב בגיל 17-17 וחצי, כדי להספיק לעשות את כל השיעורים ולהיבחן בזמן לפני גיל 18, או כמו שהרבה תלמידים מעדיפים, בגיל 18 בדיוק, לכן תאוריה מתחילים ללמוד לעיתים קרובות בגיל 16 וחצי.

זמנים נפוצים ללימוד תאוריה

לימוד תאוריה יכול כמובן לקחת רק תקופה קצרה מאוד, אך תהיו בטוחים שאם באמת זה יהיה פרק הזמן שתקדישו ללימודים, זו תהיה רק ההתחלה מבחינתכם. לימודי תאוריה כבר מזמן אינו דבר פשוט וקל, החומר הוא רב ויש הרבה לזכור ולשנן. לכן ובדיוק בגלל הדברים הללו, תלמידי התאוריה מקדישים יותר זמן ללימוד התאוריה כעת. לא מספיק לעבור על התמרורים, הספרים, החוקים וההגבלים רק פעם אחת או פעמיים ואז לגשת למבחן. הרבה מכיוון שמדובר בהסמכה של המדינה לתלמיד, שהוא יכול לגשת וללמוד נהיגה, זאת אומרת הוא מכיר ויודע את החוקים, ההגבלים, הניואנסים השונים שיש בדרכי ישראל. כלומר, מבחינת המדינה מי שעבר תאוריה, נשאר לא לסגל לעצמו את הלימודים המעשיים. אך את החלק העיוני הוא צריך לדעת.

תאוריה כשפה וכתרגול

תלמידי תאוריה רבים מעדיפים להשקיע זמן בלימוד התאוריה, הרבה מכיוון שמדובר בתרגול רב, של מושגים, חוקים, תמרורים חדשים שלא הכרנו קודם או שלא התייחסנו למשמעותם כראוי, כל אלה צריכים זמן ותרגול. לכן אתר למד נהיגה למשל, מתאים בדיוק לצרכים אלה של התלמידים. ככל שתלמיד משקיע זמן, ואף נותן למידע לחלחל כל פעם ולא מיד עובר לנושא הבא – כך גדלים סיכוייו להצליח ולהגיע מוכן למבחן. לימוד תאוריה באתר למד נהיגה משפר את הסיכויים של התלמיד לעבור שוב ושוב על החומר החשוב להצלחה במבחן, ולהכרה אמיתית של חוקי התעבורה לקראת המבחן המתקרב.