דיברנו על מספר מצבים המחייבים האטה או האטה לצורך עצירה, כאשר אנו מתקרבים להולכי רגל במעבר חציה למשל, או לפניה או עקומה חדה. מעבר לכך ישנם מצבים נוספים אשר מחייבים את הנהג להאט את רכבו, גם כאשר הוא נוהג במהירות המותרת לאותו קטע דרך. מצבים אלה נובעים מתוך מצבי ראות לקויה למשל, או תנאי דרך אשר אינם מאפשרים נהיגה במהירות המותרת לשאר קטעי הדרך.

בהתקרבות לפסגה, כאשר הראות מוגבלת – כאשר אנו נוהגים את רכבינו בעליה, ברור כי הרכב כבר מראש נוסע מעט לאט יותר, מכיוון שלא רבים נוסעים במהירות גבוהה בעליות. אך עם זאת, כאשר מתקרבים לסוף העלייה, פסגה כלשהי או קטע דרך גבוה משמעותית, יש להאט, שכן אין אנו רואים מה יש בסוף עליה זו. זו יכולה להיות ירידה תלולה למשל, או מעבר חציה, כל עצם שיחייב אותנו לעשות עצירה מלאה, ולכן אנו מכינים את עצמנו בהאטה של הרכב.

כאשר יש בעלי חיים בסביבה – כאשר אנו נוסעים בסביבת בעלי חיים, בקטעי דרך אופייניים לטיולים למשל, או בפגשנו פרה אשר חוצה את הכביש, עלינו להאט את הרכב. לימוד נהיגה יבהיר לכם כי יש לזכור - פגיעה במהירות בבעל חיים יכולה להוות  סכנת חיים גם לבעל החיים בו יתנגש הנהג, גם ליושבי הרכב וגם לנהג עצמו. כאשר אנו נוסעים בקרבת בעלי חיים יש לשים לב ולנהוג משנה זהירות, לא כל חיה מתנהגת באותו האופן כאשר עוברים לידה כלי רכב, ישנן כמובן חיות אשר מתייחסות לתופעה באדישות, אך לעיתים יכול לקרות מצב בו הימצאות כלי הרכב מלחיצה את בעלי החיים אשר אינם רגילים לנוכחות של רכב ממונע בסביבתן. זה יכול לגרום לבעלי חיים לעשות תנועות לא צפויות אשר עלולות לסכן את כולם, לכן יש לנהוג לאט ובזהירות בקרבתם של בעלי חיים