כאשר אנו נוסעים ברכב ללא אוויר בצמיגים נתין להרגיש זאת מיד. הרכב נוטה הצידה, הנסיעה מאוד לא בטיחותית, מרגישים שצריך להיות על המשמר כל הזמן וכמובן התחנה הבאה היא תחנת דלק בה אפשר למלא אוויר בצמיגים ולהמשיך נסיעה זהירה ובטוחה. הצמיג מהווה את הרגליים של הרכב על הכביש. לא פעם אנו רואים את השלטים 'צמיג תקין מציל חיים' – זה לא במקרה ולא סתם סיסמא. הצמיגים התקינים עוזרים לנהג לשלוט ברכב כראוי, להגיב ביעילות לבעיות בדרך או לדברים בלתי צפויים שצצים במשך הנהיגה, ויש לא מעט כאלה. הצמיג התקין יחזיק את הרכב ביציבות על הכביש ולא ייתן לו לסטות או לנטות הצידה, מה שלא ניתן לומר על צמיג עם תקר.

בדיקת צמיגים ולחץ אוויר

אם וכאשר יש ספקות לגבי לחץ האוויר בצמיגים, ולעיתים גם כשאין, עדיין יש לבצע בדיקה שגרתית – הבדיקה צריכה להתבצע לפני תחילת הנסיעה, כאשר הצמיג קר והרכב עוד לא עשה קילומטראז' גבוה. בשביל לדעת מהו לחץ האוויר התקין בצמיגים יש לבדוק בספר הרכב מהו הלחץ האידיאלי לסוג הרכב המדובר, ורק כאשר יודעים בוודאות מהו לחץ האוויר הנדרש אפשר למלא, ישנם רכבים להם לחץ האוויר הוא 30 PCI, ויש כאלה שמעט פחות, אך בכל מקרה יש לוודא מהו לחץ האוויר הנכון ולמלא בהתאם. ככל שנקפיד על לחץ אוויר נכון בגלגלים כך תגבר השליטה על הרכב. גם מורה לנהיגה, אשר מנוסה מאוד ברכב ובנהיגה, יכולתו לנהוג כראוי תיפגע משמעותית כאשר יחסר אוויר בצמיגים, ויש להימנע ממצב זה.

לסיכום – לחץ תקין בגלגלים יגרום למספר דברים חשובים מאוד ברכב, חיסכון משמעותי בדלק, מניעת חימום מיותר של הגלגלים ושחיקה שלהם כתוצאה מכך, וכמובן שמירה על הגלגלים לאורך זמן, מדובר בכלל שמשתלם מאוד לשמור ולהקפיד עליו