ישנם כמה וכמה פרמטרים שתוארו כאן בעזרתם ניתן לבחור נכון מורה לנהיגה. הדרכים לעשות זאת הן פשוטות וברורות. אתם לא הראשונים ולא האחרונים שלומדים נהיגה באזורכם. כנראה שחלק מהחברים גם כן לומדים או למדו נהיגה לאחרונה, וזו בהחלט יכולה להיות דרך בשבילכם לבדוק את המורה לנהיגה ולבחור נכון. תשאלו ותחפשו המלצות על מורים טובים לנהיגה באזורכם, תחפשו המלצות חמות מפי חברים שאתם בוטחים בהם, ולא מכל אחד, שכן אנשים רבים יכולים להמליץ ולו בגלל העובדה שהם עצמם למדו אצל מורה זה והם מחפשים הצדקה למעשיהם. חברים טובים ימליצו לכם על מורה טוב לנהיגה שיעביר אתכם את המבחן כבר מהניסיון הראשון ויחסוך לכם בכך לא מעט זמן וכסף.

הצטרפו לשיעור ניסיון!
בקשו ממורה הנהיגה אליו אתם שוקלים ללכת, לשבת בעת שיעור נהיגה שהוא מעביר לתלמידים שלו. כך תוכלו לראות מקרוב את האינטראקציה בין המורה לתלמיד, תוכלו לראות ולדעת האם קשר שכזה הוא קשר שמתאים לכם וקשר שתוכלו ללמוד ממנו, או שבעצם מורה זה הוא מורה שלא מתאים לכם כלל, ובשיעורים איתו אתם רק תתעצבנו ולא תלמדו דבר. השתמשו ביכולת שלכם לבדוק את הדברים האלה מקרוב וממקור ראשון.

בדקו את הרקע של בית הספר

האם מורה זה הוא מורה שיש לו מספיק תלמידים? האם בית הספר שלו הוא בית ספר ראוי? זה לא מבטיח במאה אחוז את טיב המורה, אבל מורה שיש לו הרבה תלמידים, אשר כולם  מגיעים דווקא אליו, יש לכך סיבה טובה בדרך כלל. מצד שני כאשר מדובר בבית ספר גדול עם ריבוי מורים, כמובן שכבר לא בטוח שכל מורה לנהיגה בבית הספר הזה הוא טוב באותה המידה. עם זאת, חשוב לזכור כי מורים ללא עבודה וללא תלמידים זו בעיה, וזה לא קורה במקרה בדרך כלל.