לוח המחוונים הוא החלון של הנהג לחלק הפנימי של כלי הרכב שלו. מערכת הבקרה אשר מספרת לנהג על כל התהליכים והמצבים, הנורמטיביים ויוצאי הדופן, שמתרחשים ברגעים אלה ברכבו. כך למשל לוח המחוונים מאפשר קבלת מידע על תפקוד מערכות הרכב השונות. הסממנים של מערכות אלה הן הנורות, ועל הנהג לוודא לפני תחילת הנסיעה שאף אחת מנורות האזהרה לא דולקות ברכבו.

מחווני האיתות (ווינקרים) – אין תחילת נסיעה ללא הפעלת ווינקרים. ולו בגלל הסיבה הפשוטה כי הרכב יוצא בדרך כלל מחניה, לצד הכביש או מעבר לשוליים, חייב הנהג להפעיל ווינקרים, לסמן להולכי הרגל ולרכבים האחרים כי הוא מבצע תנועה, נכנס לכביש, ומתחיל לנוע.

שאלה שיכולה להישאל למשל בעת מבחן ויש לשים אליה לב בעת לימוד תאוריה - מה גורם להבהוב מהיר של אחד ווינקרים? הסיבה היא כנראה כי הנורה לא פועלת כראוי, מובן כי אין נורה מקולקלת סיבה מספקת לוותר על איתות בנסיעה, ונהג אשר יש לו את הבעיה רשאי לאותת בעזרת ידו.

נורת ביקורת בלמים – כאשר נורה זו דולקת אין הרבה אפשרויות פעולה. לפני הכל על הנהג לעצור את הרכב, ולא להמשיך בנסיעה עד לתיקון התקלה, מיותר לציין כי אין נסיעה ללא בלמים או עם בלמים תקולים. הסכנה ברורה.

נורת בלם יד – במצב שנורה זו דולקת, זה סימן שבלם היד מופעל והוא מפריע לנסיעה. מעבר לכך, בלם היד נהרס בצורה זו ופוגע ברכב, כך שבמצב שאנו רואים כי נורת בלם היד פועלת יש להוריד את בלם היד לאלתר.

הנורות נועדו כדי להזהיר את הנהגים על תהליכים ברכבם לפני שתהליכים אלה מתחילים לפגוע פגיעות משמעותיות בכלי הרכב. על כן יש לזהותם בזריזות ולפעול בהתאם במהירות האפשרית. כך נשמור על הרכב ולא נאלץ להגיע לעיתים תכופות מדי למוסך.