תאוריה
לימודי תאוריה באנגלית ? אין בעיה

לימוד שפות הפך להיות אחד מהמקצועות החזקים בישראל בשנים האחרונות. השינויים הגדולים בעולם, משינויים תעבורתיים כמו הוזלת מחירי הטיסות והאפשרויות הרבות שיש לנו למצוא טיסות זולות למגוון יעדים, וכמובן השינויים הגדולים בעולם התעסוקה שגורמים לכך שעבור כל משרה כמעט אנחנו נדרשים לרמת אנגלית בסיסית לפחות, ובמשרות רבות, בעיקר בתחומים כמו היי טק, כלכלה ועוד קיימת דרישה לשליטה בשפה האנגלית בצורה איכותית במיוחד.

מפעלים רבים ותאגידים בינלאומיים גורמים לכך שחלק גדול מהעבודה נעשית בשפה האנגלית, ולעיתים רבות על מנת להכנס לעבודה בחברות גדולות, סטרטאפים ותאגידים יש לעבור ראיונות עבודה בשפה האנגלית ולהגיש קורות חיים באנגלית מתוך ההבנה שרוב העבודה נעשית בשפה האנגלית ולכן הכרחי גם לעבור את תהליך המיון למשרות באנגלית.

לימוד אנגלית הפך להיות מעבר לדרישת חובה עבור מעסיקים רבים גם אפשרות תעסוקה עבור רבים אחרים. כמות בתי הספר ללימודי אנגלית תפסה תאוצה בשנים האחרונות, ומורים פרטיים לאנגלית ניתן למצוא בכל מקום ולכל מטרה. עם זאת, בגלל שהשוק הפרטי לא נמצא תחת פיקוח ורבים מהמורים מלמדים אנגלית למרות שאין להם את הכלים המתאימים וההכשרה הרלוונטית, חשוב לבדוק היטב לאיזה מטרה אתם מעוניינים ללמוד אנגלית ולבחור באופציה שהכי מתאימה עבורכם.

איך בוחרים היכן ללמוד אנגלית?

חשוב להציב מטרות ללימודי האנגלית לפני שמחליטים היכן ללמוד. מה מצב האנגלית ההתחלתי שלכם ? ניתן לעשות מבחנים שונים אשר יגדירו את רמת האנגלית ההתחלתית שלכם בכדי ליצור נקודת פתיחה מדוייקת ונכונה.

כמעט בכל רמה שבה תתחילו ללמוד אנגלית באופן פורמלי, חשוב לבדוק שמי שמלמד אתכם יודע מה המטרות שלכם ויש לו ניסיון וקבלות בשטח. לעיתים מורים פרטיים וסטודנטים להשכלה גבוהה יכולים לסייע בשיפור האנגלית על מנת לעבור מבחני בגרות וכדומה, אך בכדי להגיע לרמת אנגלית גבוהה חשוב לוודא שמי שמלמד אתכם מנוסה בלימוד אנגלית, החומר המקצועי  שבו תשתמשו הינו הכי מעודכן ורלוונטי עבורכם, ויש לכם גב ולמי לפנות כאשר תתקלו בקשיים.

מכיוון שאת הבטחון הזה ניתן למצוא רק כאשר לומדים במוסד ותיק ובעל הוכחות בשטח, מומלץ לבחור קורס אנגלית איכותי עם המלצות, ולא להסתפק במורים פרטיים אשר לפעמים יציעו לכם מחיר זול יותר או מפגשים ישירים. כאשר לומדים אנגלית, הדגש צריך להנתן על העבודה האישית שלכם ולאו דווקא על השיעורים.