במהלך לימוד הנהיגה שאלות רבות צצות ומתעוררות, שאלות שלאו דווקא היו שם בתחילת התהליך של לימוד הנהיגה או בעת תכנון לימוד הנהיגה וחיפוש מורה מתאים. לאחר שמצאתם מורה המתאים לכם, ולאחר שהתחלתם את תהליך של לימוד נהיגה, אפשר עדיין לסגל לעצמכם כמה כללים אשר יעזרו לכם להבטיח מיצוי מקסימאלי של פוטנציאל לימוד הנהיגה אצל מורה הנהיגה שלכם.

זכרו כי מורה הנהיגה הינו אדם מנוסה

המורה עבר כמה וכמה תלמידים במשך הקריירה שלו ויש לו הבנה מסוימת כיצד להתמודד עם הבעיות המעוררות אצל התלמידים השונים במהלך לימוד הנהיגה. תלמידים שונים מתמודדים עם בעיות שונות וקשיים המתעוררים אצלם תוך כדי לימוד הנהיגה. קשה לחזות מראש אצל אילו תלמידים תהיה בעיית חניה, מי יתקשה בנסיעה לאחור ולמי יש קושי להתרגל להסתכל במראות מספיק פעמים במהלך הנסיעה.

מורה נהיגה טוב ישים לב לדברים אלה במהלך השיעורים הראשונים עם התלמיד, וישלב בשיעוריו פתרונות לבעיות אלה. מורה נהיגה פחות טוב יזדקק ליותר זמן כדי לסמן ולנסות לפתור בעיות אלה. ובהחלט ישנם מורים לנהיגה אשר לא ישימו לב לקשיים מסוימים אצל התלמידים שלהם כלל עד למבחן הנהיגה. אך יש לזכור כי אם בחרתם במורה זה לאחר בחינה מדוקדקת של מספר מורים ולאחר המלצות של חברים או משפחה, יש לתת לו את הקרדיט כי אכן הוא יודע מה הוא עושה ויש לו את היכולת להבחין בבעיות הנדרשות בזמן.

אל תלחצו על מורה הנהיגה שלכם

יש לתת זמן ולהיעזר בסבלנות עד כאשר יגיש אתכם המורה לטסט. אמנם השיעורים עולים כסף, ואתם רוצים כבר לקבל את הרישיון, אך יש להניח שהמורה לא סתם 'מושך' עוד כמה שיעורים, אלא מגיש אתכם כאשר הוא חושב שאכן תעברו את המבחן. כמובן שיש מקרים הפוכים, אבל יש להניח כי בחרתם מורה בחכמה.