ישנם כמה וכמה דרכים לגשת למבחן התאוריה. אפשר לקחת ספר תאוריה אצל המורה לנהיגה שלכם ולהתחיל ללמוד קצת לפני שמתחילים ללמוד נהיגה. אפשרות זו מביאה אתכם בעצם למצב, שבעת שאתם לומדים נהיגה, את המהלכים הפיזיים ואת ההבנות האינסטינקטיביות שיש לעשות כדי לנהוג נכון, בזמן זה אתם לומדים את החוקים התאורטיים אשר כתובים בספרים על נהיגה נכונה וחוקית. כאשר אנו לומדים תאוריה במשך השיעורים הראשונים שלנו על ההגה, יש לנו את האפשרות לשלב בין שתי הדרכים, לחשוב על החוקים בזמן שמתמודדים עם אופן הביצוע שלהם במציאות, כאשר מתבצעת נהיגה ברכב בעת שיעור הנהיגה.

הקצבת תקופה ארוכה ללימודים

דרך שניה היא לגשת ללימוד התאוריה זמן רב לפני תחילת לימוד הנהיגה, ולעבור שוב ושוב על התמרורים, על ההנחיות ועל החוקים. קשה לומר שזו לא דרך טובה. כאשר מגיעה העת לגשת למבחן התאוריה, מתבצע לעיתים מרתון רציני יותר של לימוד החומר, חזרה על התמרורים ועל החוקים על מנת לרענן את כל הידע שנצבר לקראת המבחן, ולגשת לאחר שהידע טרי ומתורגל היטב. הבחירה הזו תגרום לתלמיד כמובן לבוא בטוח מאוד למבחן, משוכנע כי הוא למד כראוי ושינן היטב את החומר הנלמד. כמובן שיש מחיר לגישה זו והוא מחיר הזמן, יש להקציב תקופה מסוימת בשביל להספיק לעבור מספר פעמים על החומר, לתת לו לשקוע ולהבין אותו כמו שצריך ואחר כך גם לגשת אליו שנית ולעבור עליו על מנת להגיע מוכן לחלוטין למבחן התאוריה.

להגיע מוכנים למבחן התאוריה

מבחן התאוריה מאפשר לכם מספר טעויות בלבד כאשר ניגשים אליו. הוחמר אינו חומר קשה מדי להבנה ומי שילמד כראוי למבחן זה יעבור אותו ויהיה מוכן לגשת ללימודי הנהיגה שלו בביטחון. אך צריך בהחלט ללמוד אליו, להבין את התמרורים והחוקים, ולא לזלזל במבחן שיגיד האם התלמיד מוכן מבחינת הבנת החוקים לעלות על הכביש.