בעיות קשב וריכוז הן בעיות נפוצות בקרב צעירים ומבוגרים, בישראל ובכלל העולם. הבעיה משפיעה על כל אחד אחרת ויש דרגות של ADHD אשר משתנות  בין האחד לשני. צעירים רבים בעבר כלל לא ניסו להשיג אבחון של רופא שיקבע כי אכן הם סובלים מבעיות קשב וריכוז, אלא המשיכו לחיות את חייהם ולעשות את הפעולות הרגילות היום יומיות שלהם ללא כל ניסיון אמיתי לטפל בבעיה. מובן כי כיום המוני אנשים הגיעו לגיל בו הם כבר יודעים לחיות עם בעיות אלה, ולא מטרידה אותם העובדה כי בעצם מדובר בעיה רפואית שניתנת לאבחון ולטיפול.

מודעות הולכת וגוברת לבעיה

כיום המודעות לבעיה היא גדולה הרבה יותר מפעם. רופא צוטט כאומר לאחרונה – "בימיי ההורים שלי קראו לזה – או שאתה טיפש או שאתה עצלן. היום קוראים לזה בעיית קשב וריכוז". ברור כי יש כאן התלוצצות מסוימת, אך הכוונה ברורה. היום מאבחנים חולי ADHD  יותר במהירות ובמיומנות, והמודעות לבעיה זו גדולה יותר. תהיו בטוחים כי כדאי שמורה הנהיגה שלכם ידע על בעיה כזו, במידה וקיימת. גם כיום יש אנשים שמעבירים את חייהם ללא אבחון, מצליחים לנהל חיים בריאים ללא הארכות זמן במבחנים או מרשמים לריטלין, אך כשהעניין מגיע לנהיגה, לעיתים יש לשים כאן את הגבול.

אבחון בזמן הוא חשוב

נהיגה היא פרקטיקה מסוכנת, אם אינך יודע בוודאות כי אתה כשיר לנהוג. אדם עם ראייה לא טובה כל כך, מחויב על פי חוק לנהוג עם משקפיים, אדם  המאובחן כסובל מ-ADHD, כדאי לו לבדוק ולהבין האם הוא צריך לעשות התאמות כלשהן בכל הקשור לנהיגה, לימוד הנהיגה בכל מקרה חייב יהיה להיעשות בהתאמות מסוימות. קשה לראות איך אדם אשר מתקשה להבין את כל החומר הלימודי בבית הספר, מקבל הארכות זמן או מרשמים לריטלין – יתמודד ללא כל בעיה עם לימודי תאוריה או נהיגה, יזכור וישנן את כל התמרורים והחוקים וייגש ללא בעיה למבחן, לכן אדם שמאובחן כסובל מבעיות קשב וריכוז – ידע כי עליו לעשות את ההתאמות הנדרשות.