תמרור 148
תמרור 148

מבחן התיאוריה מתבסס על תקנות התעבורה. התקנות מפרטות את כל הנחיות ההתנהגות לעוברי הדרך. התקנות מהוות את הבסיס לכל תורת הנהיגה ועל פיהם לומדים לנהוג תלמידי הנהיגה. את הלימוד המסודר המהווה בסיס למבחן התיאוריה ניתן ללמוד במולטימדיה או בספר הלימוד המבחן החדש.

שאלת תיאוריה ממאגר מבחני תיאוריה של משרד התחבורה

בחלק זה נלמד את ונבין את לימודי התיאוריה דרך ההסבר לשאלות המבחן האמיתי.

דנה תלמידת נהיגה מראשון לציון באמת מתעקשת להבין, ולכן מקשה ושואלת מה ההבדל בין המרובע לעיגולים ‏.

שאלה 690 ממבחן התיאוריה

 מה פירוש התמרור המוצב לפניך ?

‏א.      סימון מעקה בטיחות.

‏ב.      מחסום רכבת לפניך באתר של עבודות.

‏ג.       מפגש מסילת ברזל לפניך בעוד 300 מטרים.

‏ד.      עמודי הכוונה ואזהרה בצד הדרך.

 

למה מרובע ועיגולים

דנה תלמידת נהיגה מראשון לציון ‏, חשוב להיצמד לעיקרון שאין סימנים וסמלים ללא הגיון.  הפירוש המלא של התמרור (שלא כמו בתשובה החסרה במבחן הוא: ‏עמודי הכוונה ואזהרה בצד הכביש (זו טעות במבחן, הרי יש הבדל בין צד הכביש לצד הדרך), מחזיר אור מרובע – צד ימין של הדרך, שני מחזירי אור עגולים – צד שמאל של הדרך.

אכן המחוקק לא מוציא מילותיו לחינם, נהג המבחין בשלט בשעת לילה חשוכה יכול לדעת בדיוק את מיקומו בכביש לפי הריבוע או העיגולים שבעמוד שלפניו.

שאלה מצילת חיים:

אני נוסע בשעת לילה מאוחרת בכביש בינעירוני צר, קשה להבחין בכביש ואני רואה לפני 2 מחזירי אור עגולים על עמוד –תמרור 148,מה הבעיה שניצבת לפני? 2 מחזירי אור עגולים מסמנים את צד שמאל של הכביש, אני נוהג בצד הלא נכון של הכביש ולא שומר על הימין, רכב המופיע ממול עלול להופיע מולי – סכנת חיים !!!.

C כל הזכויות שמורות

אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תיאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.