רכב עבודה תמרור 147
תמרור 147 רכב עבודה

מבחן התיאוריה מתבסס על תקנות התעבורה. התקנות מפרטות את כל הנחיות ההתנהגות לעוברי הדרך. התקנות מהוות את הבסיס לכל תורת הנהיגה ועל פיהם לומדים לנהוג תלמידי הנהיגה. את הלימוד המסודר המהווה בסיס למבחן התיאוריה ניתן ללמוד במולטימדיה או בספר הלימוד המבחן החדש.

שאלת תיאוריה ממאגר מבחני תיאוריה של משרד התחבורה

בחלק זה נלמד את ונבין את לימודי התיאוריה דרך ההסבר לשאלות המבחן האמיתי.

ירון תלמיד נהיגה ממודיעין רוצה לדעת מה זה רכב עבודה. בהגדרת התמרור 147 מצוין רכב עבודה אבל מצויר טרקטור.

שאלה 486 ממבחן התיאוריה

 מה פירוש התמרור ?

‏א.      עצור ! הנסיעה מותרת רק לרכב חקלאי.

‏ב.      תן זכות קדימה לטרקטורים הנוסעים בקטע.

‏ג.       הכניסה לטרקטורים אסורה.

‏ד.      זהירות! רכב עבודה או טרקטור חוצה בדרך שלפניך.

הסבר הפיתרון

בשלב זה, הפיתרון כבר ברור. משולש אדום = תמרור אזהרה. הציור בפנים הוא מה שנזהרים ממנו, ולבן זהירות ! רכב עבודה או טרקטור חוצה בדרך שלפניך. אבל למה צריך להיזהר מטרקטורים? איך בכלל ניתן לדעת בתמרור שמונח שנים שטרקטור עומד לחצות כביש? הניתנת הנבואה לתמרורים?

כל השאלות האלו בשביל ירון הלומד נהיגה במודיעין הן לא ברורות, כי כנראה שטרקטורים לא חוצים באזור מודיעין שהוא אזור עירוני. הטרקטור הוא בעיקרון רכב חקלאי. באזורים חקלאים יש לרוב כבישים בינעירוניים צרים. מהירות הטרקטור היא עד 40 קמ"ש. טרקטור המנסה לחצות כביש מסוכן כי בגלל מהירותו האיטית הוא נמצא זמן רב מידי בנתיבים המיועדים לתנועה רגילה.

מהו רכב עבודה ?

רכב עבודה לפי פקודת התעבורה הוא -  רכב שציוד עבודה מורכב עליו באופן קבוע, או שמבנהו עשוי לביצוע עבודה באופן קבוע ואינו מיועד להובלת משא או אנשים.רכב עבודה כזה הוא רכב שקל להבחין בו, כי תמיד הוא יהיה רכב שמורכב עליו משהו, ציוד כלשהו

היכן נמצא רכב עבודה:

רכבים כאלו כבר שייכם גם לעולם של ירון הלומד נהיגה בעיר מודיעין, שכן הם כבר נמצאים בכל מקום, אולם התמרור מיועד למקום בו יש סיכוי רב שהם יחצו את הכביש. למשל באזור של כביש בין עירוני, שיש בו אזורי תעשיה סמוכים לכביש או אזורי כרייה וכו'.

C כל הזכויות שמורות

אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תיאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.