לעיר תל אביב יש איכויות ותכונות ייחודיות רק לה. העיר מאגדת בתוכה תושבים רבים, צעירים ומבוגרים, נוסעי תחבורה ציבורית ובעלי רכבים. העיר תל אביב משתנה כל העת ומתווספים לה רחובות, כבישים ונתיבים, בניינים נבנים ואזורים שלמים מתחלפים ומתעצבים כל הזמן. אי אפשר לומר על תל אביב שהיא עומדת במקום או שאפשר להכיר אותה באמת מבלי להימצא בה באופן קבוע, לעקוב אחר השינויים שהיא עוברת ולהכיר את הניואנסים הקטנים של העיר.

גם כשזה מגיע לנהיגה בתל אביב יש דגשים חשובים שיש לזכור, ושמורים לנהיגה שלא מכירים את העיר פשוט לא יוכלו להעביר לתלמידיהם. כאשר תלמיד שכזה יעלה על ההגה במבחן הנהיגה המעשי שלו, מבלי שהוא למד את העיר מפי מורה שמכיר אותה על בוריה, יהיה לו קשה להצליח במבחן שלו. ולכן מורה נהיגה בתל אביב צריך להיות מישהו שמכיר את העיר וידריך נכונה את תלמידיו.

תל אביב ורחובותיה

מדובר בעיר מגוונת מאוד. לצד רחובות צרים ביפו, או בנוה צדק וכרם התימנים, קיימים בעיר רחובות ענקיים בעלי שלושה, ארבעה נתיבים ויותר, דוגמת אבן גבירול, דרך נמיר ועוד. יש להכיר את הרחובות האלה בעת נהיגה בתל אביב, לזכור מה הם הנתיבים שיש לקחת בעת ששואפים שמאלה למשל, כי הרי ידוע שפניות שמאלה הן נדירות יחסית בתל אביב.

מורה המכיר את האזור יבחין בין רחובות והגבלותיהם

ישנם רחובות המיועדים רק לחבורה ציבורית, לא מעט כאלה, וצריך להכיר אותם בעת שנוהגים בעיר. רחובות דוגמת אלנבי למשל פתוחים אך ורק לתחבורה ציבורית במשך שעות רבות של היום. רכב פריטי לא צריך להיכנס לשם בשעות אלה, מה גם שאין שום טעם כי רכבים פרטיים לא נוסעים ברחובות אלה בדרך כלל. מורה נהיגה בתל אביב שמכיר את העיר ואלת חוקיה וכלליה יחסוך לכם את הטעויות הללו. לא פשוט לנהוג בתל אביב מבלי להכיר אותה, וגם לא מומלץ, לכן כדאי לבחור מורים מקומיים המכירים את העיר.