מורה נהיגה הוא האדם אשר יגיש אתכם למבחן הנהיגה המעשי. לכאורה לא מדובר באירוע בעל חשיבות כה רבה כמו ברית של הילד הראשון או חתונה. אפילו לא כמו מבחן דוקטורט למשל או אירוע בעל חשיבות אחר בחיים. אך אם בוחנים את האירוע של מבחן מעשי לקבל רישיון, ניווכח לדעת שבעצם מדובר באירוע משמעותי שאין לזלזל בו.

נבחנים רבים מוצאים עצמם ניגשים למבחן הנהיגה שוב ושוב. מתוסכלים כל פעם מחדש ונותרים מאוכזבים לאחר פעמים רבות מדי שהם מגיעים למבחן. לכן תפקיד המורה כאן הוא חשוב מאין כמותו. מורה טוב לנהיגה, שנבחר בקפידה והגיע עם המלצות – יכול להוות בשבילכם כרטיס כניסה לכביש בצורה מסודרת וחלקה. מורה לא טוב, יעלה לכם זמן, כסף, עצבים, ויישאר לכם בזיכרון כמורה אשר מירר לכם את הדרך לרישיון הנהיגה. לכן חשוב מאוד לבחור טוב את מורה הנהיגה הבא שלכם, על מנת שלא יהיו טעויות מצערות שכאלה בהמשך.


שיקולים מרכזיים בבחירת מורה לנהיגה

מורה לנהיגה הוא לא מורה רגיל. מורה בבית ספר נמצא בכיתה ומרצה מול כמות גדולה של תלמידים, מערכת היחסים שהוא מפתח איתם היא רלוונטית לכיתת תלמידים, למערכת יחסים של אחד מול רבים, בה מעבר התכנים הוא פרונטאלי והשיח הוא בין כמות גדולה של אנשים ובעלי עניין. בעת שיעור נהיגה מדובר כמובן רק בתלמיד מול המורה. מדובר בשעה וחצי, או 45 דקות של שני אנשים האחד מול השני, אשר מנהלים שיחה, מעבירים מידע לימודי ולא לימודי, ובעצם מנהלים מערכת יחסים שונה מזו המתנהלת בכיתה.

גם מורה פרטי, אשר בא להעביר שיעור פרטי לתלמיד ונמצא אתו אחד על אחד, לא נמצא מולו במערכת כמו מורה לנהיגה, שכן התלמיד נמצא עם המורה ברכב וממש אחראי למה שקורה לשניהם בזמן שהוא נוהג. יש כאן אינטראקציה מיוחדת אשר לה הניואנסים שלה, ולכן יש חשיבות גדולה לבחור במורה הנהיגה הנכון.