הוצאתם רישיון נהיגה?  מזל טוב. זה הזמן להתחיל לנהוג ולרכוש ניסיון. בחצי השנה הראשונה תוכלו לעשות זאת רק בליווי מבוגר כפי שדורש החוק, אלא אם כן אתם מגיל 24 ומעלה ואז לא תדרשו למלווה. נהג חדש בישראל מוגדר בחוק כמי שנוהג עד שנתיים. נהג חדש שטרם מלאו לו 24 שנים נחשב נהג צעיר. לנהג צעיר אסור להסיע יותר משני  נוסעים.

מגבלות החלות על נהג חדש

על נהג חדש חלות יותר מגבלות מאשר על נהג ותיק. במידה ויבצע עבירות תנועה, יהיה צפוי לענישה חמורה יותר מענישה שיקבל נהג ותיק על אותה עבירה. אי ציות לתמרור עצור, או רמזור, יגרור שלילה במקום, בעוד שנהג ותיק עשוי לקבל רק קנס ונקודות. על נהג חדש יחולו מגבלות נוסף גם בעת השכרת רכב.

חברות השכרת רכב

העדר ניסיון הנהיגה של נהג חדש והסיכוי הגדול יותר לבצע עבירות תנועה ולבצע תאונות דרכים חלילה, גורמים לכך שחברות השכרה רבות לא מעוניינות להשכיר רכבים לנהגים חדשים. יחד עם זאת,אם בעבר נהג צעיר או חדש לא יכלו בשום מקרה להשכיר רכב, כיום יש חברות שמוכנות להשכיר רכבים לנהגים חדשים או צעירים. חברות אלה גובות תעריפים גבוהים מאד להשכרת רכב בארץ בשל עלויות הביטוח. בנוסף גובות השתתפות עצמית גבוהה למקרה תאונה חלילה  או גניבה. יש חברות שאפילו מעלות את מחיר ההשכרה עצמו כדי שנהגים חדשים לא ישכירו אצלם רכבים.

השכרת רכב בארץ לנהגים חדש וצעיר

למרות קיומן של חברות רבות שלא ששות להשכיר רכב לנהג חדש, קיימות חברות השכרה רבות שמוכנות לספק שירותים לנהגים חדשים מתוך הבנה כי גם להם יש צורך מדי פעם שיעמוד רכב לרשותם, אם לסידורים, עבודה, או טיולים. אם אתם נהגים חדשים שסיימו את תקופת הליווי, ואין לכם רכב במשפחה תוכלו לשכור רכב. לפני שתשכרו, חשוב לעשות סקר שוק ולבדוק עלויות. כאמור, נהגים חדשים נחשבים פחות מנוסים ולכן עלויות הביטוח עבורם גבוהות משל נהג ותיק, מה שמייקר את תעריף ההשכרה. חלק מהחברות מוכנות גם להשכיר לנהג צעיר, אך קחו בחשבון, העלויות מאד גבוהות. אם תשוו מחירים תמצאו שיש הפרשי מחיר משמעותיים בין חברות ההשכרה. באתר השכרת רכב בארץ תוכלו למלא פרטים בטופס קצר ולקבל הצעות מחיר ממספר חברות השכרה. כך תוכלו לבחור המתאימה עבורכם.

להצעות מחיר או ייעוץ כנסו לאתר  http://השכרתרכבבארץ.com/