מורים לנהיגה הם האנשים אשר ילוו אתכם עד למבחן הנהיגה המעשי, הם יחליטו שאתם מוכנים לגשת למבחן ובעצם שאתם מוכנים לגשת לכביש ולהתחיל לנהוג בעצמכם (יש כמובן את תקופת המלווה אבל היא מגיעה לאחר שכבר התקבל רישיון הנהיגה וזה רק עניין של זמן עד שתעלו על ההגה לבד לגמרי), המורה לנהיגה יחליט בסופו של דבר כי אתם מוכנים לגשת למבחן הנהיגה המעשי, ואם החלטה זו תילקח על ידי מורה שלא נבחר בחכמה בזמן, היא עלולה לעלות לכם בזמן, כסף ולא מעט עוגמת נפש.

במאמרים קודמים הרחבנו מעט על בחירת מורה לנהגיה, מבחינת אלמנט הותק, והיכרות עם האזור. מורה לנהיגה במרכז, כאמור, יכיר טוב יותר את מגבלות גוש דן למשל, הוא ידע ויעריך נכון את תכנון שיעורי הנהיגה שלכם ובאופן שיעזור לכם להגיע למבחן כאשר עברתם נקודות בעייתיות בכבישם בהם אתם מבצעים את מבחן הנהיגה.

אלמנטים ייחודיים לכל מורה נהיגה

כמו שהאזור בו אתם נבחנים הוא חשוב, וזאת מכיוון שהבוא זהה לאזור בו אתם עוברים את שיעורי הנהיגה, כך גם הרכב בו מלמד המורה אותו תבחרו, חשוב גם הוא. לרכבים שונים הגבלים שונים, בעיות שונות ויתרונות שונים. כך למשל חלון אחורי גדול יכול להיות לכם לעזר כאשר אתם ניגשים לטסט,  ולהקל עליכם את שדה הראייה, גם בעת השיעורים וגם בעת המבחן עצמו.

בחירת רכב מתאים

בבחירת הרכב של המורה לנהיגה אותו אתם מחפשים, תשיגו מספר דברים נוספים אם תבחרו נכון. רכב גדול מדי, למשל, יקשה עליכם את הלימוד מכיוון שקשה יותר לשלוט בו במיוחד בשטוחים עירוניים, בהם מתבצע חלק גדול של הלימודים.

רכב ידני או אוטומטי - חלק מהמורים מלמדים על רכב אוטומטי. ההבדלים הם גדולים, וחשוב מכך הוא שלטווח הארוך, רישיון על רכב אוטומטי הוא לאו דווקא משהו שיועיל לכם, על כן זו בדיקה שיש לעשות בשלב מוקדם של הבחירה.