תמרור 203
תמרור 203 שאלה 545 מהמבחן

מבחן התיאוריה מתבסס על תקנות התעבורה. התקנות מפרטות את כל הנחיות ההתנהגות לעוברי הדרך. התקנות מהוות את הבסיס לכל תורת הנהיגה ועל פיהם לומדים לנהוג תלמידי הנהיגה. את הלימוד המסודר המהווה בסיס למבחן התיאוריה ניתן ללמוד במולטימדיה או בספר הלימוד המבחן החדש.

שאלת תיאוריה ממאגר מבחני תיאוריה של משרד התחבורה

בחלק זה נלמד את ונבין את לימודי התיאוריה דרך ההסבר לשאלות המבחן האמיתי.

בר תלמיד נהיגה מחולון ומתכונן למבחן תיאוריה. טוען שהתשובה לשאלה 545 לא מושלמת לפי הגדרת התמרור ?

מה פירוש התמרור?

א. כניסה לכביש חד-סטרי.

ב. עבור את המקום המסומן בתמרור מצדו הימני.                                                                    

ג. סע ישר קדימה בלבד.

ד. תנועה דו-סטרית לפניך                                                           

 

הפתרון המסודר

כל שאלת תיאוריה המתחילה ב"מה פירוש..." , למעשה דורשת ציטוט של הגדרה. במקרה שלנו ציטוט הגדרה של משמעות התמרור, כפי שהוא מופיע בלוח התמרורים. במידה ולא זוכרים העל פה את הציטוט, פונים לכללים כפי שהם מופיעים בהנחיות "כיצד לפתור שאלות תמרורים – ראה ספר לימוד נהיגה נכונה או מולטימדיה פרק תמרורים.

תמרור 203 -2
תמרור כניסה לכביש חד סטרי

שלבי הפתרון :

‏א. התמרור עגול = איסור או הוריה.

ב. התמרור בצבע רקע כחול = תמרור הוריה שפירושו, מותר לעשות רק את הפעולה המתוארת בתמרור.

ג. בתוך הציור  מופיע חץ לבן = הנסיעה מותרת רק בכיוון החץ, במקרה שלנו החץ בכיוון ישר מאיתנו והלאה ולכן הוראת התמרור היא סע ישר.

ד. בחינת תשובות נוספות: ברור מאליו שתשובות ד ו ב אינן רלוונטיות.

התשובה הדומה היחידה היא א. תמרור כניסה לכביש חד סיטרי אכן דומה בצורתו ובכל זאת שונה (מהבחינה הצורנית). ראשית הוא תמרור מרובע ושנית החץ בו נראה אחרת –רחב יותר. מהבחינה המהותית תמרור חד סטרי הוא תמרור מודיעין – הוא מודיע לנהג על השינוי בסוג הכביש.

כל הכבוד בר תלמיד נהיגה מחולון !!!

מבחן התיאוריה האמיתי, מכיל אין סוף דיוקים. בהחלט ניתן להדגיש שהאבחנה המדוקדקת שלך, נגעה בתשובה בעייתית.

ההגדרה האמיתית של התמרור:

"סע ישר. אם החץ מופיע בכיוון אלכסוני, סע בכיוון החץ. חץ בצבע צהוב מורה על כיוון הנסיעה לתחבורה ציבורית כמפורט בתמרור 906. הוצב התמרור מעל רמזור יחולו הוראות הרמזור על התנועה המותרת על פי התמרור. פנית פרסה אסורה.בחירת הנתיבים תהיה על פי סימון 263 או 621"

כפי שבר העיר בצדק, ההגדרה שונה מהתשובה ומתאימה להגדרה שהייתה נכונה לפני כשנתיים. המילה 'בלבד' נמחקה. מכיוון שכבר בהגדרת התמרור מופיעה אפשרות של נסיעה בכיוון אחר ולא ישר אלא לפי כיוון החץ. עדיין מכל ה 4 תשובות זו התשובה הנכונה ביותר

C כל הזכויות שמורות

אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תיאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.