למורה לנהיגה יש אחריות רבה על התלמידים שיוצאים ממנו לכביש. המורה לנהיגה הוא סמכות אחרונה המחליטה כי התלמיד מוכן לגשת לטסט. מה הם השיקולים הנלקחים בבחירת מורה לנהיגה? ננסה לתת לכך תשובות במאמר הבא. עבור השאלה המורכבת הזו יש פתרונות רבים, וממילא אי אפשר לענות חד משמעית על השאלה איך לבחור את המורה לנהיגה. עם זאת, יש דרכים לקרב את עצמנו לפתרון של השאלה הזו. מורי נהיגה הינם רבים ולהם סגנונות רבים. כאשר אנו ניגשים לשאלה איך לבחור מורה לנהיגה עלינו לשאול את עצמנו את השאלות הבאות.

האם יש למורה הנהיגה שם טוב באזור?
 
מורה נהיגה הוא מקצוע אשר שמו הטוב נשאר במשך שנים רבות בעל חשיבות עליונה בבחירתו. מורה נהיגה טוב הוא מורה ששמו הולך לפניו, בעיקר באזור מגוריו ועבודתו. המוניטין של מורה הנהיגה בקרב מורים אחרים, תלמידים, וכלל האנשים באזור, הוא שייתן לכם את הרעיון הכללי הראשון לגבי טיבו של המורה אותו אתם בודקים בשביל ללמוד נהיגה.

האם המורה מספק חומרים יעילים להצלחה במבחנים השונים? יש כמה מבחנים שתצטרכו לעבור, מבחן תאוריה עיוני אליו יש ללמוד באמצעות חומר ייעודי ללימוד תאוריה, ומבחן נהיגה מעשי בכבישי האזור בו למדתם נהיגה. המורה שלכם חייב לספק לכם את החומרים האידיאליים על מנת שתצליחו במבחנים אלה. הסיבה היא כי הוא הסמכות הראשונה לגבי הצלחתכם במבחן, הוא ידריך אתכם לאורך הלימודים והוא יחליט אם וכאשר אתם מוכנים לגשת למבחן המעשי.

טעות בבחירת מורה הנהיגה היא טעות שתשלמו עליה בזמן וכסף

הסיבה השנייה היא כי אם הוא יחליט על כך שאתם כבר מוכנים לגשת, אך החלטה זו תהיה שגויה, אתם תשלמו את המחיר, הכספי והנפשי, על החלטה זו ותצטרכו לגשת שוב ושוב ולשלם עוד על שיעורים ועל מבחנים נוספים. לכן בעת בחירת המורה, קחו בחשבון שכדאי שיהיה לו שיקול דעת בריא, ונראה כי אתם יכולים לבטוח ולהאמין בו, ואם אכן זה המצב, תרוויחו בטווח הארוך.