תמרור 102
תמרור 101 עקומה

ללמוד תיאוריה דרך שאלות תאוריה הלקוחות ממבחן התיאוריה

מבחן התיאוריה מתבסס על תקנות התעבורה. התקנות מפרטות את כל הנחיות ההתנהגות לעוברי הדרך. התקנות מהוות את הבסיס לכל תורת הנהיגה ועל פיהם לומדים לנהוג תלמידי הנהיגה. את הלימוד המסודר המהווה בסיס למבחן התיאוריה ניתן ללמוד במולטימדיה או בספר הלימוד המבחן החדש.

בחלק זה נלמד את ונבין את לימודי התיאוריה דרך ההסבר לשאלות המבחן.

דורון לומד נהיגה בקריות ומתכונן למבחן תיאוריה. דורון שואל כיצד לענות על שאלה 410 ?

כיצד תנהג על פי התמרור?

א. האט לפני הכניסה לעקומה והגבר בהדרגה את המהירות

    לקראת היציאה.

ב. צפור לפני הכניסה לעקומה.

ג. היכנס לעקומה במהירות גבוהה וצא ממנה לאט.

ד. סע כרגיל. אין חשיבות למהירות הכניסה לעקומה

    ולמהירות היציאה ממנה.                                                         

 

שאלות תיאוריה המתחילות בפתיח "כיצד עליך לנהוג" הן שאלות תיאוריה הדורשות שני שלבי ידע ‏‏והבנה: א. הבנת החוק במקרה זה הבנת התמרור ופירושו. ב. הבנת השפעת התמרור על אופן ‏הנהיגה ‏של הנהג.‏

לאחר שהבנו מהו השינוי העומד לחול בהקדם. תמרור אזהרה המזהיר מפני עקומה חדה, עלינו להבין כיצד לנהוג בעקומות חדות. שאלה זו למרות שהיא נשאלת במבחן תיאוריה אותו עובר התלמיד לרוב בתחילת לימודי הנהיגה שלו, לקוחה למעשה מלימוד נהיגה של השלב האחרון של לימודי הנהיגה ברכב, מחלק לימוד הנקרא " נהיגה בדרכים בינעירוניות הרריות וצרות.

הכוחות הפועלים על הרכב בזמן סיבוב, שונים מהכוחות הפועלים על רכב הנוסע ישר. הכוח החדש נקרא 'כוח צנטריפוגלי' והוא הכוח הדוחף את הרכב הפונה אל מחוץ לקשת בו הוא פונה. ככל שמהירות הרכב תהיה גבוהה יותר, יופעל על הרכב כוח חזק יותר כלפי חוץ.

לכן על הנהג להאט את מהירות נסיעתו לפני הכניסה לעקומה. הגברת המהירות לקראת היציאה היא חזרה לנסיעה רגילה בהמשך הדרך והתייצבות הרכב במהירות נסיעה המתאימה לאופי הדרך.

כדי להבין יותר טוב מהם הכוחות הפועלים על הרכב הנוסע, כדאי לפנות אל מורה לנהיגה באזורכם לשאול על לומדתמולטימדיה 'נהיגה נכונה' או לספר הלימוד 'נהיגה נכונה המבחן החדש'.

C כל הזכויות שמורות

אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תיאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.