כיצד ללמוד למבחן התיאוריה - מבוא
מרכיבי מבחן התיאוריה

מבחן התיאוריה החדש, שהחל בשנה שעברה, שונה לחלוטין מהמבחן הקודם, כפי שהיה בעשרות השנים האחרונות. המבחן החדש מכיל את כל חומר המבחן הקודם, למעט מבנה הרכב. החומר של המבחן הקודם, שווה רק לשליש מחומר המבחן החדש. בנוסף לכמות החומר, שאלות המבחן קשות יותר. השאלות בוחנות את הידע של הנבחן, אבל גם את ההבנה, ניתוח מצבי תנועה באיורים ותמונות, רמת הבנת הנקרא וידע מתקדם בתורת הנהיגה. כדי להצליח במבחן, צריך ללמוד ולהתכונן, בצורה מסודרת. חשוב להקדיש זמן מספיק ללימוד, וללמוד בהתאם לתוכנית לימוד ידועה מראש. חשוב לזכור -נכון להיום על פי נתונים המרכזים את תוצאות מבחן התיאוריה החדש. רק 30% עוברים בהצלחה את המבחן. כלומר מכל 100 אנשים שניגשים למבחן, נכשלים 70 אנשים!!! נתון נוסף לא פחות חשוב. בקרב תלמידים שלמדו לפי תוכנית לימוד מסודרת, 90% עוברים את המבחן בהצלחה!!!

מרכיבי המבחן:
מי נחשב לעובר דרךדיני תעבורה -שאלות המתבססות על קובץ תקנות התעבורה. חלק זה דומה ברובו למבחן התיאוריה הישן.

מה הפעולה הראשונה שנהג יבצע המתודיקה של הוראת נהיגה - שאלות המתבססות על תוכנית לימוד המעשי של הוראת הנהיגה. 52 מטרות לימוד נהיגה.

 

s1תמרור 113 בשטחלוח התמרורים החדש -לוח התמרורים החדש. הלוח מכיל 351 תמרורים המחולקים ל 10 קבוצות תוכן. השאלות בודקות ידע, התנהגות, הבנה וישום.

מה הקושי במבנה הכביש
מצבי תנועה -שאלות המציגות מצבי תנועה באיור או תמונה. על הנבחן לדעת לנתח את המצב המתואר ולענות על השאלה, בעזרת ידע, הבנה ויכולת ניתוח.

C כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה למקצועות הנהיגה. מחבר ספרי לימוד נהיגה וערכות מולטימדיה המלוות את הלימוד העיוני והמעשי.